SKOLLEDNING, ADMINISTRATION
Rektor
Verksamhetsförvaltare
Linnea Peterson
Administratör
Jens Jarkiewicz
Vikariesamordnare
Mikhail Ayoub
Vaktmästare
Stefan Johansson
Vaktmästare
Carina Edin
Lokalvårdare
Ann-Christin Leideborg
Skolsköterska
Jonatan Sköld - föräldraledig
Kökschef
Victor Auvoja
Kock
Oscar Auvoja
Köksbiträde och vaktmästare
LÄRARE
Tobias Alexius Olsson
Lärare
Klassföreståndare åk 6
Lotta (Ann-Charlotte) Andersson
Fritids
Resurs åk 2
Lotta (Lise-Lotte) Andersson
Lärare
Moa Appleby
Lärare musik
Klassföreståndare åk 9
Babilona Betiyo
Lärare Hem och konsumentkunskap
Daniel Bergström
Lärare idrott och hälsa
Elevcoach
Klassföreståndare åk 8
Johanna Brounéus
Lärare
Klassföreståndare åk 3
Ida-Johanna Carlander
Lärare Textilslöjd
Hanna Eglund
Förskoleklass
Fritids
Jenny Elfsberg Olofsson
Lärare
Klassföreståndare åk 1
Lovisa Eriksson
Lärare
Svenska och engelska
Marija Eriksson
Lärare svenska, engelska
Klassföreståndare åk 5
Lina Ernerudh
Lärare
Speciallärare matematik
Frida Fagerström
Fritidsledare
Resurs klass 2
Nicklas Fredriksson
Fritidsansvarig
Resurs klass 5
Hilda Friström Walch
Lärare
Klassföreståndare åk 3
Petra Fröblom
Fritids
Eva Gustafsson
Lärare svenska, drama
Klassföreståndare åk 9
Maniel Hanna
Lärare SO och Hkk
Klassföreståndare åk 7
Jens Jarkiewicz
Vikariesamordnare, vikarie
Mia Johansson
Lärare NO, bild
Klassföreståndare åk 5
Simon Johannson
Lärare Svenska, Engelska
Klassföreståndare åk 4
Bennie de Jonge
Lärare matematik, NO
Klassföreståndare åk 8
Mia Larsson
Resurs åk 7
Lisa Laurin
Lärare Förskoleklass
Anette Liljegren
Speciallärare svenska
Jenny Lundgren
Lärare
Klassföreståndare åk 4
Belén Martin
Lärare spanska
Klassföreståndare åk 8
Malin Murtnes
Lärare
Klassföreståndare åk 1
Micaela Nilsson
Fritids
Stina Nylund
Fritidslärare, förskoleklass
Madlen Perselli
Lärare tyska, franska,
Maria Philipsson
Lärare
Klassföreståndare åk 4
Föräldraledig
Mirja Runnzell Engkvist
Fritids
Ilona Schouten
Lärare matematik, NO
Klassföreståndare åk 9
Marie Sjöström
Lärare
Klassföreståndare åk 2
Hanna Stendahl
Lärare
Klassföreståndare åk 6
Ida Striem
Lärare träslöjd
Specialpedagog
Elin Sundström - Föräldraledig
Lärare
Resurs åk 6
Elisabeth Sydhagen
Lärare eurytmi